Pratik Puf Böreği Tarifi

Pratik Puf Böreği Tarifi

puf boregi3 259x300 Pratik Puf Böreği Tarifi

Merhaba değerli takipçilerimiz. Bugün bayramın orta günleri. Eğer ailenizin yanına gidip geri geldiyseniz ziyaretçiler bugünden itibaren gelmeye başlar. Misafir de ikramsız ağırlanmaz icon smile Pratik Puf Böreği Tarifi Bugün sizlere kolay börek tarifi vermek istiyorum. Tarifi ev de kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Tarifimizin ismi ise puf böreği tarifi . Sizleri daha fazla bekletmeden tarifi veriyorum şimdiden afiyet olsun ..

yemek tarifinin malzemeleri Pratik Puf Böreği Tarifi

  • 2.5 bardak un
  • 1 tatlı kaşığı tuz
  • 1 tatlı kaşığı karbonat
  • 2 kaşık yoğurt
  • 1 yumurta(küçükse 2 tane)

içi için;

  • çekirdekleri çıkarılmış zeytin, peynir, patates, kıymalı harç kullanabilirsiniz ben zeytin ve peynirli yaptım.

yemek tarifi hazirlanisi Pratik Puf Böreği Tarifi

Rahatça çalışabileceğiniz bir kap ile çalışmanız sizin için oldukça yararınıza olacaktır. Eğer eviniz de yoksa en kısa sürede temin edin. Rahatça çalışabildiğiniz kabı temin ettikten sonra mutfakta ki gereksiz şeyleri kaldıralım özellikle de tezgahın üzerin de ki gereksiz şeyleri kaldırın , oldukça fazla yer kaplarlar .  Mutfağımızı ve tezgahımızın üstünü de temizledikten sonra yemek yapmaya hazırız demektir. İlk olarak hamur malzemelerini bir kabın içerisine yerleştirin ve özleşene kadar yoğurun.Ardından yaklaşık 5 dakika bekletin.Küçük ve çok ince olmayacak şekilde açın.Resimde boyutunu ve kapatma şekillerini göreceksiniz.İç harcınızı koyun kenarlarını çok iyi kapatın veya benim gibi ruletle kesin.Bol sıvı yağda kızartın yalnız çok çabuk kızarıyor yanından ayrılmayın.Kızaran börekleri tabağa alın. Bu börek bol yağda kızarmasına rağmen hiç yağ çekmez garanti ediyorum,sigara böreği gibi ağır olmuyor.


puf boregi2 300x245 Pratik Puf Böreği Tarifipuf boregi 300x246 Pratik Puf Böreği Tarifi

Gelen Aramalar: içi boş puf böreği,puf boregi,ici bos puf boregi tarifi,pratik puf böreği,sodalı börek tarifi

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , ,

Yazar:Dr. Fuat Engin

Sizler için hergün yeni yemek tarifleri ekliyorum. Takıldığınız noktalarda aşağıdan yorum ekleyerek sorabilirsiniz.Önerilerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum.

Abonelik

Email adresiniz ile abone olup güncel yemek tarifleri hakkında haberdar olabilirsiniz.

Henüz yorum eklenmemiş

Yorum Ekle